Sam decydujesz, za ile kupujesz!

Wszystko co powinieneś wiedzieć o balustradach szklanych przed ich zakupem

Konstrukcje ze szkła to atrakcyjne i uniwersalne elementy wykończeniowe, które kojarzą się z lekkością, porządkiem i nowoczesnością. Szczególną popularnością cieszą się balustrady szklane, które doskonale wpisują się we współczesne trendy aranżacyjne, a przy tym sprawdzają się zarówno wewnątrz budynków, jak i na schodach zewnętrznych, balkonach czy tarasach. Na co zwrócić uwagę i co warto wiedzieć przed ich zakupem? O tym poniżej.

Materiał wykonania

To pierwszy parametr, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze balustrady szklanej. Większości z nas zależy na tym, aby był to zakup, który posłuży na lata, dlatego balustrada musi być wykonana z solidnego szkła wysokiej jakości. Najbardziej polecane jest pod tym względem szkło hartowane, które wyróżnia się wysoką wytrzymałością. Jeśli dodatkowo posiada ono laminat, czyli specjalną folię wtopioną w szkło, tym większa trwałość. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszą się też pod tym względem balustrady wykonane ze stali nierdzewnej, posiadające szklane wypełnienie. Solidna balustrada to dobra inwestycja na przyszłość, ponieważ wykazuje odporność na mróz, wilgoć czy ewentualne zarysowania powierzchni.

Konserwacja i utrzymanie w czystości

Ten akapit jest w zasadzie kontynuacją poprzedniego. Im bardziej wytrzymały materiał, z którego została wykonana balustrada, tym mniejsza potrzeba konserwacji, a jednocześnie większa łatwość czyszczenia. Dzięki tym dwóm czynnikom balustrada szklana niemal przez cały czas elegancko się prezentuje, co jest szczególnie istotne na intensywnie eksploatowanych klatkach schodowych, balkonach czy tarasach.

Spójna całość aranżacyjna

Balustrada szklana dobrze komponuje się z różnorodnymi aranżacjami. Najbardziej efektownie wygląda jednak w zestawieniu z takimi materiałami jak drewno, kamień czy metal. Jeśli dodać do tego bujną zieleń, możemy otrzymać funkcjonalną aranżację, która z powodzeniem pełni przy okazji funkcję dekoracyjną. Balustrady szklane dobrze wpisują się niemal we wszystkie style aranżacyjne, jednak szczególnie dobrze wypadają w połączeniu ze stylem skandynawskim, industrialnym, art deco czy loftowym. W sprzedaży dostępne są zarówno transparentne balustrady szklane, jak i propozycje z barwionym szkłem. Stwarza to szerokie pole do eksperymentów aranżacyjnych.

Szkło i światło

Szklane wypełnienie w balustradach to bardzo dobre rozwiązanie zwłaszcza na niewielkich i słabo doświetlonych przestrzeniach, w tym balkonach i tarasach umieszczonych od północnej strony budynku, w ciemnych holach czy na ciasnych klatkach schodowych. Szkło efektownie przepuszcza promienie słoneczne, wywołując efekt optycznego powiększenia danej przestrzeni. Balustrady szklane równie ciekawie prezentują się w otwartych pomieszczeniach, dodatkowo potęgując efekt harmonii i przestrzeni.

Waga i cena balustrady szklanej

Przed zakupem balustrady ze szkła warto pamiętać o tym, że jest to dość ciężka konstrukcja, dlatego zaleca się, aby montaż tego rodzaju balustrad został uwzględniony już na etapie projektowym. Pozwoli to z wyprzedzeniem ustalić dopuszczalne obciążenia przewidziane dla danego obiektu, a tym samym uniknąć późniejszych komplikacji. Solidna balustrada szklana wiąże się także z kosztami, które nie należą do najniższych, zwłaszcza w odniesieniu do ekskluzywnych modeli o niestandardowych wymiarach.

Zakup u sprawdzonego szklarza

Jeśli planujesz zakup wytrzymałej, a jednocześnie stylowej i reprezentacyjnej balustrady szklanej, zapoznaj się z ofertą baumax.pl. Jest to doświadczona firma szklarska, która ma na swoim koncie liczne realizacje w Poznaniu i innych miastach Wielkopolski. Oferuje klientom kompleksową obsługę, od wykonania szczegółowych pomiarów, przez przygotowanie projektu, aż po fachowy montaż.

Skontaktuj się z nami

Formularz kontaktowy

Wyślij Zapytanie